نمایشگاه جاکارتا‬ - روشان روز | مرکز اطلاعات سنگ ایران
ALT تصویر

نمایشگاه جاکارتا‬

نمایشگاه جاکارتا‬

سنگ طبیعی و سایر پوشش های ساختمانی

6 الی 8 ژوئن 2024

17 الی 19 خرداد ماه 1403

 

لیست شرکت هایی که تا امروز در نمایشگاه ثبت نام کرده اند
هزینه های سفر به جاکارتا ( هزینه ها تقریبی است )
نقشه سالن، جانمایی پاویون ایران و هزینه هر مترمربع غرفه

ثبت نام در نمایشگاه جاکارتا

زمان برگزاری نمایشگاه: 17 الی 19 خرداد ماه 1403

آشنایی با اندونزی

 ‫کشور اندونزی با جمعیت 275.7 میلیون نفر و با مساحت تقریبی 2 میلیون متر ‫مربع، در قسمت جنوب شرقی قاره آسیا و اقیانوسیه قرار گرفته است. این کشور ‫حدفاصل اقیانوس های آرام و هند محسوب می شود. اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت جهان است.

اندونزی با تولید ناخالص داخلی حدود 5 میلیارد دلار در سال 2023 دارای بزرگترین ‫اقتصاد در جنوب شرقی آسیا و شانزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. ‪بخش ساخت ‫و ساز در اندونزی رشد بالایی را در سال های اخیر نشان داده است. در سال 2023، ‫تولید ناخالص داخلی بخش ساخت و ساز 9.88 درصد از میزان کل تولید ناخالص ‫داخلی کشور اندونزی را شامل می شود که ساخت و ساز شرکت ها در مقیاس ‫متوسط و بزرگ می باشد. این آمار بیانگر افزایش تقاضای متریال های ساختمانی از ‫جمله سنگ طبیعی در این کشور است.

(worldeconomics.com)

سایت نمایشگاه جاکارتا

  ‫(‪Jakarta International Expo (JI EXPO

سایت JI Expo در سال 2003 با مساحتی برابر با 18،000 مترمربع مشتمل بر ‫سالن A، سالن B و سالن C افتتاح شد. در سال 2005، سالن های D1 و D2 با ‫مساحت 10،000 متر مربع به فضای سایت نمایشگاهی اضافه شده و این توسعه در ‫سال 2014 ادامه داشت. در حال حاضر این سایت فضای داخلی 50،000 مترمربع و ‫فضای خارجی 65،000 متر مربع را در اختیار دارد که برای میزبانی رویدادهای ‫مختلف مانند نمایشگاه ها، کنسرت ها، جلسات و سمینارها و کنفرانس ها عالی است. محوطه داخلی آن به دو قسمت تقسیم می شود، بال شرقی و بال غربی. بال شرقی از ‫سالن A، سالن D1 و سالن D2 تشکیل شده است. این سالن ها تا 20،000 مترمربع ‫متصل و در دسترس هستند. در همین حال، بال غربی شامل سالن B، سالن C و ‫همچنین یک اتصال بین سالن B3 و سالن C3 به مساحت 20،000 متر مربع، و ‫همچنین Gedung Pusat Niaga (GPN) و مرکز همایش است که در مجموع ‫مساحت 10،000 متر مربع را داراست.

 همچنین، این سایت نمایشگاهی خدمات و امکانات متعددی را برای مشتریان و ‫بازدیدکنندگان در نظر می‌گیرد، مانند خدمات پذیرایی، اتاق‌هایVIP، هتل‌هایی با ‫ظرفیت تا 250 اتاق، گل‌فروشی، مرکز تجاری، بانک‌ها، مرکز استراحت و غیره.

 

ثبت نام در نمایشگاه جاکارتا

زمان برگزاری نمایشگاه: 17 الی 19 خرداد ماه 1403

نمایشگاه سنگ و پوشش جاکارتا

سنگ طبیعی و سایر پوشش های ساختمانی

 

نمایشگاه سنگ و پوشش جاکارتا ‫‫یک نمایشگاه بین‌المللی است که بر ‫سنگ‌ طبیعی و انواع دیگر پوشش‌های ‫ساختمانی متمرکز و برای رفع نیاز بازار ‫ساخت و ساز در اندونزی سازماندهی ‫شده است. این نمایشگاه یک رویداد B2B است که شامل نمایشگاه‌ها، کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و سمینارها می‌شود ‫و بستری را برای تامین‌کنندگان و خریداران برای ملاقات، تبادل ایده و انجام تجارت ‫فراهم می‌کند. این نمایشگاه طیف گسترده‌ای از سنگ‌های طبیعی و پوشش سطحی ‫باکیفیت را به نمایش می‌گذارد و فرصتی ارزشمند برای متخصصان صنعت فراهم ‫می‌کند تا از آخرین روندها مطلع شوند و با خریداران این بخش ارتباط برقرار کنند. این نمایشگاه برای خدمت به بازار رو به رشد و پویا در اندونزی، با تمرکز بر پروژه‌های ‫ساختمانی رو به رشد این کشور، از جمله توسعه زیرساخت‌ها و بخش‌های ساختمانی ‫طراحی شده است. دوره بعدی نمایشگاه جاکارتا قرار است در تاریخ 6 تا 8 ژوئن 2024 مصادف با 17 الی 19 خردادماه 1403 برگزار شود.

اطلاعات مهم در مورد نمایشگاه جاکارتا

این نمایشگاه از زمان آغاز به کار به صورت سالانه برگزار می شود. این رویداد در نمایشگاه کنوانسیون اندونزی در شهر جاکارتا برگزار می شود. ورود بازدیدکنندگان حرفه ای و عموم مردم به این نمایشگاه رایگان است. این نمایشگاه دارای فعالیتهای مختلفی مانند مراسم افتتاحیه، برنامه های نشست ‫های جهانی، سمینارها و کنفرانس ها است.

چرا باید در نمایشگاه جاکارتا شرکت کرد؟

null

‫جابجایی تدریجی پایتخت این کشور از جاکارتا به شهر جدید برنئو از سال 2024 آغاز خواهد شد که بازاری عظیم‌برای محصولات ساختمانی را ایجاد می‌نماید. پایتخت جدید در زمینی به مساحت 40،000 هکتار خواهد بود.

null

‫انتقال پایتخت کشور اندونزی 32.7 میلیون دلار هزینه خواهد داشت که 19 درصد آن را دولت تامین می‌کند و مابقی از طریق مشارکت دولتی – خصوصی و سرمایه‌گذاری خصوصی تامین می‌شود.

null

مشارکت در ایونت‌ها، گسترش شبکه کسب و کار، اطلاع از روند صنعت و ‫کسب تجربه در مورد بازار این کشور و بازار شرق آسیا را در پی خواهد ‫داشت.

null

باعث حضور در بزرگترین اقتصاد منطقه و مرکز تامین سنگ طبیعی و ‫محصولات پوششی میشود.

null

بازار ساخت و ساز عمرانی و عمومی اندونزی در سال 2023 به میزان 5.78 رشد داشته است.

ثبت نام در نمایشگاه جاکارتا

زمان برگزاری نمایشگاه: 17 الی 19 خرداد ماه 1403

چه سنگ های طبیعی در کشور اندونزی یافت می شود؟

عمده‌ی معادن سنگ کشور اندونزی عبارت است از مرمریتهای بژ ارزان قیمت، کوارتز، بازالت، سنداستون و آندزیت. با توجه به محدودیت معادن سنگ در ‫کشور اندونزی، در ادامه به معرفی سنگ هایی که امکان صادرات به اندونزی را ‫دارند می پردازیم.

چه سنگ هایی را می توان به اندونزی صادر کرد؟

ایران جزء 5 کشور اول صادر کننده‌ی HS CODE: 2515 به اندونزی است و ‫طبق برآوردهای مربوط به سازمان تجارت جهانی، ایران جزء کشورهای دارای ‫پتانسیل های بالا برای صادرات سنگ طبیعی به اندونزی محسوب میگردد.

مجموع هزینه های تقریبی گمرک و حمل جهت ارسال بلوک تا کشور اندونزی ‫بین 70 الی 90 دلار در هر تن و این مبلغ بین 5 الی 6 دلار در هر مترمربع ‫برای اسلب و تایل دو سانتی می باشد.

 

کشور اندونزی ساالنه در حدود 54 میلیون دلار واردات سنگ دارد که عمده‌ی ‫سنگهای وارداتی به این کشور با اچ اس کد ها و درصد های زیر می باشد:

‫‪HS CODE: 6802: 84 %

 ‫‪HS CODE: 2515: 13 %

 ‫‪HS CODE: 2516: 2 %

  ‫کدهای زیر بیشترین پتانسیل صادرات سنگ از ایران به اندونزی را دارند:

‫‪HS CODE: 251511

 ‫‪HS CODE: 251512

 ‫‪HS CODE: 251611

 ‫‪HS CODE: 680221

 ‫‪HS CODE: 680291

  ‫تعرفه‌های گمرکی واردات سنگ به کشور اندونزی طبق لیست زیر میباشد؛ این ‫تعرفه‌ها برای اکثر کشورها از جمله ایران یکسان میباشد و تنها برخی کشورها ‫مانند چین، هند و عمان دارای تعرفه‌های پایین تر هستند.

‫‪HS CODE: 2515: 5%

 ‫‪HS CODE: 2516: 5%

 ‫‪HS CODE: 6801: 5%

 ‫‪HS CODE: 6802: 10%

 

سنگ های‌ ذیل‌ عمده‌ی واردات کشور اندونزی را تشکیل میدهند:

ماربل‌ها: کرم مانند مرمریت دهبید، سفید رگه‌دار مانند چینی های الیگودرز و ‫نیریز، طوسی مانند چینی لایبید و‌ مرمریت پرشین سیلک، سیاه مانند مرمریت نجف‌آباد و گلدن بلک، سنگ های پترن دار مانند چینی فیوژن.

تراورتن ها: کرم، سیلور، قرمز و لیمویی (موج دار و بی موج).‫

اونیکس ها: رنگی و طرح دار

لایم استون ها: سفید، کرم و رنگی