سنگ پلاس - روشان روز | مرکز اطلاعات سنگ ایران
ALT تصویر

سنگ پلاس

سنگ پلاس

سنگ پلاس رسانه تخصصی سنگ ایران

 

اهمیت و نقش پررنگ رسانه‌ها در زندگی امروز بشر و موج‌هایی که توسط رسانه‌ها ایجاد می‌شود ، مهر تاییدی است بر لزوم داشتن رسانه تخصصی در صنعت سنگ ایران، به منظور رساندن پیام تولید کننده، مصرف کننده و قانون گذاران در این صنعت به یکدیگر، با هدف افزایش آگاهی و رشد در داخل و خارج از میهن عزیزمان.

لذا پس از انتقال سهام شرکت به بخش ارزشمندی از بدنه صنعت سنگ، همچنین بر اساس رسالت و سند چشم انداز شرکت روشان روز، رسانه تخصصی سنگ ایران را با نام سنگ پلاس بر بستر دیجیتال بنا نهادیم. تا با تهیه برنامه های مختلف سمعی و بصری در مسیر پیشرفت صنعت سنگ ایران گام برداریم.

مکتب اصفهان

در صنعت سنگ وقتی صحبت از اصفهان در میان است تمامی معادلات و فرضیات شما در استخراج ،تولید و فروش دچار تغییرمی شود. اصفهان به عنوان قطب اصلی تولید سنگ در ایران از گذشته تا به امروز روشهایی مختص به خود را داشته که ریشه در فرهنگ و اخلاقیات مردمان این سرزمین دارد. مردمانی سخت کوش و پر تلاش و خلاق.
در دو دهه اخیر همسو و همگام با تکنولوژی روز دنیا تغییراتی در صنعت سنگ اصفهان ایجاد شده است اما باتوجه به میزان تولید بالای سنگ در این استان، فعالان عرصه سنگ در اصفهان برای فروش و صادرات این محصول با چالش‌هایی روبه‌رو و درحال از دست دادن سهم صادراتی خود و تسخیر آن توسط کشورهای همسایه هستند.

 

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید

چالش تامین سنگ برای پروژه های بزرگ ساختمانی

اگر شما هم سابقه حضور در یکی از صدها پروژه بزرگ ساختمانی که در کلان شهر های ایران اجرا می گردد را داشته باشید بی شک یکی از چالش های اساسی که با آن روبرو شدید،انتخاب و خرید سنگ بوده است، چالشی که بعضا برای گریز از آن به جایگیزینی مصالحی دیگر نیز فکر کرده اید.
تامین سنگ در پروژه های بزرگ ساختمانی گاهاً با چالش هایی از سوی خریدار و تامین کننده روبرو است . چالش هایی که بخش عمده آن به دلیل عدم آگاهی کافی نسبت به شرایط، امکانات و نیاز های دوطرف ایجاد می گردد.
در سنگ پلاس با هدف دستیابی به این موارد و تلاش جهت رسیدن به ادبیاتی مشترک از منظر معمار، سازنده و تامین کننده به گفتگو نشسته ایم.

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید

فروش در مراکز فروش سنگ

در فرهنگ کسبه ایران، بازار و مراکز خرید از اصول و شیوه خاص خود در نمایش، ارائه و فروش محصولات پیروی می کنند. بازار های سنگ نیز با پیروی از همان روش در دهه های متمادی در کنار مراکز تولید و فرآوری سنگ به حیات خود ادامه دادند . با رشد جمعیت و به طبع آن افزایش ساخت و ساز و گسترش مصرف سنگ در بنا، به منظور ایجاد دسترسی بیشتر و بهتر خریداران تغییراتی در نحوه فروش سنگ ایجاد گردید.
همچنین با ورود تکنولوژی و نفوذ سریع آن به تمامی بخش ها و لایه های زندگی، صنعت سنگ نیز دستخوش تغییراتی بوده است ، در سنگ پلاس میزبان عزیزانی شدیم تا روند این تغییرات و میزان تاثیر تکنولوژی در شیوه های فروش سنگ را مورد بررسی قرار دهیم.

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید

شاهراه سنگ ایران

اگر به قم سفر کرده باشید در ورودی‌های این شهر به‌ویژه از سمت جاده کاشان، حتما سنگ‌ بری های متعددی را دیده اید که سنگ‌ها را با اشکال مختلف برش داده اند تا در معرض دید خریداران قرار گیرد.
شهر قم در گذشته به دلیل قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم دارای اهمیت ارتباطی بالایی بوده ‌است همچنین رشد بالای جمعیت در قم ٬این شهر را در میان فهرست بالاترین نرخ رشد جمعیت در ایران قرار داده است.
دست‌اندرکاران صنعت سنگ بر این باورند که امروز ه رونق این صنعت در قم از بقیه شهرها بیشتر است چراکه علاوه بر رشد جمعیت و ساخت و ساز در این شهر، قم متقاضی بیشتری برای نماهای رومی و سنگی دارد.

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید

قلب تپنده سنگ تراورتن در ایران

قلب تپنده تراورتن
در صنعت سنگ ایران و حتی در بین افرادی که فقط یک بار اقدام به ساخت ساختمان کرده اند، کمتر کسی است که نام «معادن محلات» را نشنیده باشد. آوازه کیفیت سنگ تراورتن معادن محلات فراتر از مرز های ایران رفته و جایگاهی جهانی دارد.
محلات با ۲۵۰ واحد فرآوری سنگ و وجود ۱۱۰ معدن غنی سنگ تزئینی۱۲ درصد از تولید سنگ تراورتن دنیا را به خود اختصاص داده است.
موفقیتی که امروز نصیب سنگ تراورتن محلات شده نتیجه تلاش های شبانه روزی معدنکاران در دهه های گذشته است، شغل و درآمد و زندگی بسیاری از مردم شهرستان محلات به صنعت سنگ و معدن گره خورده است.
همراه شما هستیم تا روایت اوج و فرودهای سنگ محلات را از زبان یکی از دست اندرکاران این صنعت نظاره گر باشیم.

 

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید

همدلی در مشارکت انتفاعی

همدلی در مشارکت انتفاعی
امروزه میان شرکت‌ها، بنگاه‌های اقتصادی و موسسات داخلی و خارجی قراردادهایی با اشکال، موضوع و ماهیت‌های حقوقی مختلف منعقد می‌شود که یکی از آنها قراداد Joint Venture یا همان مشارکت انتفاعی است.
مشارکت انتفاعی قالبی حقوقی را ایجاد کرده که با استفاده از آن می‌توان شاهد تشکیل مشارکتی بود که در آن بسیاری از اهداف گوناگون مالی، تجاری و فنی دنبال می‌شود. در واقع در این نوع از مشارکت ریسک های احتمالی فعالیت ها و مدیریت آن میان طرفین تقسیم می‌شود. آنچه که در این نوع از قرارداد ها حائز اهمیت است همکاری فعالانه و سهیم شدن در تمامی اجزای فعالیت توسط هریک از طرفین قرارداد است.
در صنعت سنگ نیز تلاش هایی صورت گرفته تا فرصتی ایجاد گردد جهت بهره برداری از این نوع مشارکت در راستای بالا بردن توان تولید و عرضه سنگ، و به طبع آن رشد و توسعه صنعت سنگ در در داخل و خارج از کشور.
در سنگ پلاس با هدف انتقال تجربیات همراه شما هستیم.

 

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید

بازاریابی داده محور

بازاریابی داده محور سلاحی است از جنس تفکر، که گلوله های آن اعداد و ارقام میباشند.

بازاریابی داده محور به استراتژیهایی اشاره دارد که از بررسی داده های مربوط به تعامل کاربران با شرکتها جمع آوری شده و برنامه ریزی و اجرا میشود. در بازاریابی داده محور هدف این است که با استفاده از داده‌های گذشته، رفتار کاربران در آینده پیش‌بینی شده و تصمیم‌های بازاریابی بر اساس این پیش‌بینی‌ها اخذ ‌شوند.

سالهاست که نبود آمار در صنعت سنگ کشور منجر به عدم پیشرفت این حوزه شده است. « بازاریابی داده محور» با ارائه آمارو تحلیل بازارهای جهانی، دولت رابه همراهی بیشتر این صنعت دعوت کرده و از او میخواهد تا با ارائه آمار رسمی ودقیق به شفافیت بیشتر در این حوزه کمک کند

برای تماشای کامل برنامه ها اینجا کلیک کنید