دانش سنگ - روشان روز | مرکز اطلاعات سنگ ایران
ALT تصویر

دانش سنگ

g

بنر تبلیغاتی

آرشیوی غنی از مقالات علمی تحقیقاتی در صنعت سنگ و معدن

نشریه دانش سنگ

از سال ها پیش براین بودیم تا بخش علمی کتاب راهنمای سنگ ایران را به شکلی مستقل و به عنوان ضمیمه کتاب، منتشر کنیم . خلاء وجود نشریه ای منطبق براصول علمی و تحقیقاتی در صنعت سنگ ساختمانی کشور، ما را برآن داشت تا در سال 1394، پی ریزی نشریه ای با عنوان ” دانش سنگ ” را انجام دهیم تا مطالب علمی کتاب راهنمای سنگ ایران به صورتی تخصصی تر و حرفه ای تر و کارآمدتر، در آن منتشر شود. این پی ریزی با تلاش بسیار، نتیجه داد و اولین شماره همراه با شانزدهمین کتاب راهنمای سنگ ایران، در سال 1395 منتشر گردید و مورد استقبال قرار گرفت. شرکت روشان روز در طی سالها گردآوری و نشر کتاب راهنمای سنگ ایران، آرشیوی غنی شامل بیش از 250 مقاله علمی تحقیقاتی در زمینه صنعت سنگ و معدن کشور گردآوری نموده است. ارائه این آرشیو به محققین و دانشجویان باعث رشد علمی صنعت سنگ ایران شده است. گردآوری و انتخاب مقالات علمی ارائه شده ، همه ساله توسط گروهی از علاقه مندان صنفی انجام می پذیرد.

نشریه دانش سنگ 5
فراخوان مقاله

فراخوان ارائه مقاله

مقالات باید در راستای محور‌های تعیین شده باشند، در هیچ نشریه‌ای چاپ نشده باشد و تا زمان چاپ دانش سنگ، در هیچ نشریه ای چاپ نشوند.
هیات تحریریه مجاز به رد یا قبول مقالات می باشد.

روشان روز اجازه چاپ مقالات را با ذکر مشخصات نویسنده، در نشریات خود دارد.

ذکر منابع آماری و اطلاعاتی مورد استفاده ضروری است.

ارسال مشخصات نویسنده به همراه یک قطعه عکس 6*4 الزامی است.

روش‌های دسترسی به تکنولوژی و دانش خاص فرآوری و استخراج

روش‌های تولید فناورانه و کیفی (معدن، ،فرآوری)

بررسی روش‌های نوین مدیریت و اعمال آن

بررسی بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته‌های معدن، صنایع و مدیریت در ارتقا تولید واحدها

بررسی ضمانت محصول

بررسی و تدوین استاندارد ملی محصولات بر مبنای استانداردهای کشورهای صنعتی

مهلت ارسال تا 31 فروردین ماه 99

سودای سنگ

همایش تجلیل از نوآوران صنعت سنگ همه ساله به‌منظور شناسايي و معرفي نخبگان و استعدادهاي برتر در عرصه صنعت سنگ و حمايت از آنان و براي فراهم سازی زمينه‌های لازم به منظور گسترش فعاليت‌های علمی و پژوهشي در این صنعت برگزار می‌شود. مسئوليت برگزاري اين همایش بر عهده شرکت روشان روز ( مرکز اطلاعات سنگ ایران ) است.

شناسايي، معرفي و حمايت از استعدادهاي برتر در زمينه‌هاي مختلف صنعت سنگ، ارج نهادن به مقام والاي پژوهشگران، مخترعان، نوآوران و فناوران، ايجاد بستري مناسب براي همكاري‌هاي علمي و فناوري بين فعالین صنعت سنگ ( از اکتشاف تا استخراج و فرآوری و طراحی و نصب و احیاء با مراكز علمي و پژوهشي داخل و خارج از كشور

ادامه مطلب