بازاریابی محتوایی - روشان روز | مرکز اطلاعات سنگ ایران
ALT تصویر

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی
خدمات دیجیتال روشان روز

با بازاریابی محتوایی، قصه برندتان را بگویید

قدمت بازاریابی محتوایی به بیشتر از صد سال پیش برمی‌گردد؛ زمانی که یک شرکت تولید کننده ابزار و ماشین‌آلات کشاورزی، در یک ابتکار جالب، شروع کرد به انتشار یک مجله برای کشاورزان. در این مجله اطلاعات عملی و مفیدی برای کشاورزان وجود داشت و همین مورد باعث شد که مطالب آن به مرور بین این گروه محبوبیت زیادی پیدا کند، تا جایی که بعد از چند سال تعداد خوانندگان آن به چهار میلیون نفر رسید. نکته اصلی اینجاست که نویسندگان این مجله در بین مطالبشان، محصولات و ماشین‌آلات کشاورزی خود را نیز تبلیغ می‌کردند!  هم اکنون بسیاری از متخصصان و کارشناسان دنیای تجارت معتقدند کسب‌وکارهایی که نتوانند در فضای آنلاین امروزی با مخاطبانشان در تماس باشند، به زودی از بازار رقابت حذف خواهند شد. بنابراین، اگر تصور می‌کنید که کسب‌وکار شما در حوزه سنگ چیزی از آن تولید کننده ماشین‌آلات کشاورزی کم ندارد، بهتر است که فرآیند بازاریابی محتوایی خودتان را آغاز کنید. مطمئناً مخاطبان و مشتریان شما هم سوالات بسیاری از انواع سنگ، میزان مقاومت آن‌ها، کاربردشان، بازه قیمتی‌ و … دارند که شما می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید.

اگر بخواهیم خلاصه بگوییم، در بازاریابی محتوایی شما با تولید و انتشار محتوای مفید و مرتبط با کسب‌و‌کارتان، مخاطبان احتمالی خود را جذب و آن‌ها را به انجام دادن یک اقدام سودآور هدایت می‌کنید. حال این محتوا می‌تواند یک شعار روی بیلبورد در سطح شهر باشد، یک خبر از آخرین قیمت سنگ‌های مختلف در تلگرام باشد یا یک نوشته یا یک ویدیو کوتاه از کاتالوگ سنگی که به تازگی منتشر کرده‌اید.

آنچه اهمیت دارد این است که در بازاریابی محتوایی به عنوان یک کسب‌وکار باید تمام تلاش خود را به‌کار بگیرید تا با مخاطبان ارتباط عمیق‌تری برقرار کنید و هر اطلاعاتی که در هنگام خرید به آن‌ها کمک می‌کند را در اختیارشان قرار دهید.

خدمات مختلف بازاریابی محتوایی روشان روز

هر آنچه که برای بازاریابی محتوایی اصولی نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

استراتژی محتوا

در اولین قدم از بازاریابی محتوایی، ما برای کسب‌وکار شما یک استراتژی محتوایی تعریف می‌کنیم. طی این استراتژی، اهداف کوتاه و بلندمدت شما را در نظر خواهیم گرفت، مخاطبان فعلی و احتمالی‌تان را شناسایی خواهیم کرد و روش‌های برقراری با آن‌ها را کشف خواهیم کرد و در نهایت، با توجه به تیپ شخصیت آن‌ها الگوهایی را برای تولید محتوا و برقراری ارتباط با آن‌ها در نظر می‌گیریم.

01

تولید و انتشار محتوا

قدم بعدی در بازاریابی محتوایی، تولید محتوا است. طی این مرحله، با توجه به تحقیقاتی که برای شناخت مخاطبان انجام شده و استراتژی محتوای به دست آمده، اقدام به تولید محتوا می‌کنیم. محتواهای تولیدی شامل اطلاعات مفید درباره کسب‌وکار شما هستند و به متداول‌ترین سوالات مخاطبان و مشتریان شما در حوزه سنگ و معدن پاسخ می‌دهند.

02

توزیع محتوا

متاسفانه بسیاری تصور می‌کنند که تولید محتوا، همان بازاریابی محتوایی است که البته این تصور کاملاً اشتباه است. یکی از مراحل مهم در بازاریابی محتوایی برای کسب بیشتر مخاطبان، توزیع محتواست. ما در روشان روز، با زیر نظر گرفتن کانال‌های ارتباطی مهم در حوزه سنگ، محتوای شما را با مدیریت صحیح بودجه تان، به تعداد بسیاری از مخاطبان و مشتریان احتمالی نمایش خواهیم داد.

03

تحلیل و بررسی نتایج

بازاریابی محتوایی بدون تحلیل و بررسی نتایج به دست آمده، ارزش چندانی ندارد. ما به صورت مداوم، عملکرد محتواهای تولیدی و کانال‌های توزیع محتوا را بررسی می‌کنیم. این کار به ما کمک می‌کند تا به شناخت عمیق‌تری از مخاطبان برسیم، انواع محتوا و کانال‌های ارتباطی برتر را شناسایی کنیم، هزینه‌ها را مدیریت کنیم و در نهایت، استراتژی محتوای شما را بهبود بخشیم.

04

همین امروز رقابت را آغاز کنید!