بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو - روشان روز | مرکز اطلاعات سنگ ایران
ALT تصویر

بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی وب سایت
خدمات دیجیتال روشان روز

بهینه سازی وب سایت SEO

بد نیست بدانید که 75% از وب‌گردی‌های دنیا با جستجوی یک یا چند کلمه در گوگل آغاز می‌شود و بیش  70% از کاربران گوگل تنها صفحه اول گوگل را بررسی می‌کنند. پس مهم‌ترین کانال کاربران و مشتریان برای ورود به یک وب‌سایت، جستجو در گوگل است. سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو می‌تواند تاثیر شگرفی بر میزان ترافیک و تعداد مشتریان هدف داشته باشد. برای مثال عبارت «سنگ مرمر» ماهانه 500 بار و عبارت «خرید سنگ مرمر» ماهانه 100 بار گوگل جستجو می‌شوند. این موضوع به این معناست که 100 نفر مشتریان دست به نقد وجود دارند که به دنبال خرید سنگ مرمر هستند و 1000 نفر نیز مشتریانی بالقوه هستند که درصد بالایی از آن‌ها می‌توانند به مشتری شما تبدیل شوند.

با این حال، آنچه اهمیت دارد این است که وب‌سایت شما باید برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی شود تا جستجوگران بتوانند به راحتی کسب‌وکار شما را در نتایج ابتدایی گوگل پیدا کنند. البته باید گفت که سئو و بهینه‌سازی سایت کار چندان آسانی نیست و نیاز به زمان و کار مستمر دارد و اگر به شکلی اصولی انجام نشود، می‌تواند نتیجه‌ای عکس داشته باشد.

ما در روشان روز، با اتکا به سال‌ها تجربه در حوزه سنگ و شناخت نیازهای فعالان این حوزه و همچنین، آشنایی با فضای دیجیتال ایران می‌توانیم پس از تحلیل و طراحی یک استراتژی، سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت شما را انجام دهیم.

چرا باید وب‌سایت‌تان را برای موتورهای جستجو بهینه کنید؟

SEO

تاثیر پایدار و طولانی‌مدت

03

به دست آوردن رتبه‌های بالای سئو نیاز به زمان و هزینه دارد. با این حال، زمانی که رتبه بالایی در نتایج گوگل به دست می‌آورید، تا مدت‌ها به وضعیت قبلی خود برنمی‌گردید. این یعنی، شما هر روز بدون هزینه اضافی برای تبلیغات، مشتریانی جدید به دست می‌آورید.

SEO

یافتن مشتریان واقعی

02

با انتخاب کلمات کلیدی درست، شما می‌توانید تنها کاربرانی که را به سایت‌تان هدایت کنید که واقعاً به دنبال محصولات و خدمات شما هستند.

SEO

افزایش ترافیک ارگانیک

01

با رعایت نکات سئو، با گذشت زمان اعتبار وب‌سایت شما نزد گوگل بیشتر می‌شود و در نتیجه برای کلمات کلیدی خاص کسب‌وکارتان رتبه‌های بالایی به دست خواهید آورد. همین موضوع باعث افزایش ترافیک سایت‌ خواهد شد.

سئو On-Page و Off-Page؛ دو قطب مهم بهینه‌سازی سایت

سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت به دو بخش سئوی داخلی (سئو On-Page) و سئو خارجی (سئو Off-Page) تقسیم می‌شود. ما در روشان روز، مطمئن می‌شویم که این دو بخش از فرآیند سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت شما به درستی انجام می‌شوند.

on page seo-off page seo

سئو Off-Page

سئو Off-Page آن دسته از اصول و نکات سئویی است که در خارج از وب‌سایت و در فضای اینترنت باید رعایت شود. طراحی یک استراتژی لینک بیلدینگ اصولی و گرفتن بک‌لینک‌های معتبر مهم‌ترین عوامل سئو Off-Page است.

در سئوی Off-Page موارد زیر را برای وب‌سایت شما انجام خواهیم داد:

  • از وب‌سایت‌های معتبر و مرتبط برای کسب‌وکار شما بک لینک می‌گیریم.
  • مطمئن می‌شویم که کلمات کلیدی مرتبط و متنوع به سایت شما لینک می‌شوند.
  • از ربات استفاده نمی‌کنیم و فرآیند لینک‌بیلدینگ را به صورت انسانی انجام می‌دهیم.

سئو On-Page

در سئو On-Page، تمام المان‌ها و موارد داخل وب‌سایت شما بر اساس اصول سئو بهینه‌سازی می‌شوند. برای مثال:

  • محتوای هر صفحه از وب‌سایت‌تان را بر اساس کلمات کلیدی بهینه‌سازی می‌کنیم.
  • ساختار صفحات و مسیرهای داخلی سایت را برای کاربران و گوگل ساده و موثر طراحی می‌کنیم.
  • صفحات سایت را از طریق لینک بیلدینگ داخلی به یکدیگر متصل می‌کنیم.
  • از استانداردهای فنی سئو برای گرفتن نتیجه بهتر استفاده می‌کنیم.

همین امروز رقابت را آغاز کنید!