7 ترند رنگی در سال 2024 - روشان روز | مرکز اطلاعات سنگ ایران
ALT تصویر

7 ترند رنگی در سال 2024

7 ترند رنگی

7 ترند رنگی در سال 2024

تهیه شده در واحد تولید محتوای شرکت روشان روز «مرکز اطلاعات سنگ ایران»

ترجمه و نگارش: سعید نجاتی

7 ترند رنگی که در سال 2024

متخصصان از سرتاسر جهان برای پیش ‌بینی رنگ های ترند در سال 2024، از برنامه‌ های فرهنگی و طراحی بهره برده ‌اند و به نظر می‌رسد که زندگی در سال 2024 بسیار جسورانه ‌تر خواهد بود. کارشناسان رنگ پیش ‌بینی می‌ کنند که افراد بسیار ماجراجوتر خواهند بود. با انتخاب رنگ هایی چون صورتی روشن، آبی روشن و قهوه‌ ای پررنگ این وضعیت نمودار خواهد شد. البته، رنگ ‌های خنثی هرگز از مد نمی‌ افتند اما با رنگ ‌هایی که محبوبیت بیشتری پیدا می‌ کنند، ترکیب گرمی پیدا خواهند کرد. همه کارشناسان همچنین موافق هستند که رنگ در سال های آینده شخصی تر از همیشه خواهد بود.

 

لوری پرسمن، معاون مؤسسه رنگ پنتون می‌گوید: «رنگ یک زبان است و به همین دلیل نقش اساسی در بیان شخصی دارد. برخی به رنگ‌ های تند روی می ‌آورند اما برخی دیگر به دنبال رنگ ‌های خنثی و ملایم ‌تر هستند. هیچ قاعده‌ ای وجود ندارد! انتخاب رنگ در واقع به این بستگی دارد که فرد در هر روز چه احساسی دارد و چه چیزی در آن لحظه برایش جذاب است.

رنگ هایی که ما را احاطه کرده اند، ذاتا بر روحیه ما تأثیر می گذارند و شخصیت ما را بیان می کنند. انتخاب رنگ مناسب برای دیوارهای خانه یا لباس در نهایت به ترجیح شخصی بستگی دارد. به گفته کارشناسان رنگ، برای کسانی که آماده استفاده از رنگ های متنوع هستند، این هفت روند رنگی در سال 2024 غالب خواهند بود.

 

رنگ تیره و تاریک

رنگ ‌های غلیظ و عمیق نقشی جدایی ‌ناپذیر در ایجاد تعادل بین سایه‌ های روشن ایفا می‌کنند که در سال 2024 دیده می ‌شوند. سایه ها از قهوه ای، شکلاتی تیره و مشکی گرفته تا سبز های تیره و جنگلی متفاوت هستند.

بازگشت رنگ های طیف آبی

آبی تنها یکی از آن رنگ هایی است که به دلیل ارتباط ذاتی خود با دنیای طبیعی، هرگز محبوبیت خود را از دست نمی دهد. در اواخر سال 2024 و اوایل سال 2025 از رنگ ‌های سبز به رنگ آبی تغییر مسیر ایجاد می شود. این تغییر باعث شده تا شروین ویلیامز به ‌عنوان رنگ رسمی سال خود به نام Upward، آبی جین روشن با ته‌ رنگ‌ های خاکستری را انتخاب کند.

این رنگ احساس خوبی دارد که مردم می توانند با آن ارتباط برقرار کنند. در سال 2024، همه چیز به سمت ایجاد فضاهای آرام حرکت می کند. آبی نوا، که مرز بین بنفش و آبی را است، یک رنگ با مایه های ماجراجویی به شمار می رود که بر محبوبیت آن افزود می شود.

میل انسان برای گذراندن وقت در طبیعت همراه با تمرکز بر سلامتی و تندرستی، در رنگ‌ های آبی آرام و کمرنگ خود را نشان می دهد. رنگ‌ های سبز و فیروزه ‌ای نیز در این امر نقش دارند.

Valspar اخیراً Renew Blue را که رنگی بین آبی و سبز است به عنوان رنگ سال خود نامیده است و این تغییر را به سمت سایه های آبی هدایت می کند.

بنفش

کار کردن با بنفش ممکن است کمی ترسناک باشد، اما متخصصان تاکید می کنند که این رنگ بسیار خاص است. سایه ‌های بنفش کم‌ رنگ ‌تر و ملایم ‌تر نیز در سال 2024 محبوبیت بیشتری پیدا می کنند زیرا آن ‌ها همراه خوبی برای رنگ ‌های صورتی، آبی و سبز هستند و بسته به رنگ بنفش، به عمق یا شادابی فضا اضافه می ‌کنند.

 

صورتی و قرمز

تسلط عروسک باربی بر فرهنگ در سال 2024 نیز به مسیر خود ادامه خواهد داد. شروین-ویلیامز، دان-ادواردز و پنتون همگی پیش ‌بینی می ‌کنند که سایه‌ های شاداب صورتی همچنان محبوبیت خود را افزایش می ‌دهند، زیرا حس نوستالژیک و خوش ‌بینانه دارند.

Pantone رنگ هلویی را به عنوان رنگ سال خود اعلام کرده و اعتقاد دارد که این رنگ یادآور کاهش سرعت زندگی و لذت بردن از همراهی یکدیگر است.

Sue Wadden، مدیر بازاریابی رنگ شروین-ویلیامز، یادآور می شود که سایه های رنگ در خانواده های قرمز و سفالی نیز در سال 2024 شاهد گسترش خواهند بود.

زرد و نارنجی روشن

VERANDA پیش‌ بینی کرده که زرد و نارنجی روشن در سال 2024 ترند خواهند بود. کهربای وقتی در منسوجات، جواهرات و حتی خانه ها به نمایش گذاشته می شود، جذابیت بسیاری به طراحی می بخشد.

VERANDA تنها برندی نیست که متوجه علاقه روزافزون به سایه های زرد رنگ شده است زیرا HGTV Home رنگ خرمالویی را رنگ سال خود نامیده است.    

سبز زمینی

سبزی ‌های عادی در سال 2024 طرفدار خاصی نخواهد داشت. رنگ‌ های الهام ‌گرفته شده از طبیعت، خاصیت آرامش ‌بخشی را تداعی می‌کنند که بیشتر مردم به سمت انتخاب آن ها می روند. این حس تازه همان چیزی است که برند بریتانیایی گراهام و براون را برانگیخت تا رنگ سبز میانی، Viridis را به عنوان رنگ سال خود انتخاب کند. پیش ‌بینی می ‌شود که در کنار رنگ ‌های خاکی، سبزهای تیره نیز در سال 2024 سر و صدا ایجاد کنند.

رنگ های خنثی

رنگ ‌های خنثی همچنان با رنگ‌ های مایل به سفید گرم، در بین متخصصان و طراحان رنگ به محبوبیت جدیدی می رسند. شرکت ‌های رنگ ‌سازی مانند Sherwin-Williams و Glidden –رنگ  honey-forward Limitless  را به عنوان رنگ سال خود انتخاب کرده اند و پیش ‌بینی می ‌کنند که این رنگ ‌ها پایه ‌ای فراهم می ‌کنند.

Wadden  همچنین اضافه می کند که یکی از دلایلی که در حال حاضر طراحان به رنگ های خنثی گرم علاقه دارند، نورپردازی است. وقتی با طراحان صحبت می‌کنیم، بسیاری از آن‌ ها اشاره می‌کنند که نور ال ‌ای ‌دی واقعاً روی رنگ تأثیر می‌گذارد و همه چیز را بسیار سردتر نشان می دهد.

 

 

Reference:

veranda.com